فعال سازی DNS برای client هایی که توسط DHCP تنظیم می شوند

جمعه 1 شهریور‌ماه سال 1392 ساعت 11:42 ب.ظ
برای پیکربندی ( Domain Name System (DNSبرای کلاینت هایی که به صورت خودکار آدرس IP دریافت می کنند ( که این امر مشروط به وجود Dynamic Host Configuration Protocol ) DHCPسرور است )، باید اقدامات زیر را برای DHCP سرور و کلاینت ها انجام دهید.   
  • DNS برای کلاینت کامپیوتر هاست .
  • DHCP Client را باید روی کامپیوترهای کلاینت اعمال کرد یا اینکه این کار را در طول راه اندازی یا Setup انجام داد.
  • Primary DNS سرورها که از کلاینت ها برای کمک گرفتن در محدوده نامگزاری DNS استفاده می کنند.

برای کلاینت هایی که از DHCP استفاده می کنند ، این امر می تواند روی DHCP سرور بواسطه استفاده از یک DNS سرور ، به شرط آنکه یک سری IP را طبق اولویت برای DNS سرور تعریف کنیم تا کلاینت ها بتوانند از ان استفاده کنند.
  • لیستی از DNS Suffix ها را باید برای پیوستن به DNS ایجاد کرد تا برای پرس و جوهای خاصی که به نتیجه نمی رسد از این پیوست نیز استفاده کند.برای کلاینت هایی که از DHCP استفاده می کنند ، این کار را می تواند روی DHCP سرور اعمال کند که با استفاده از این کار دیگر فقط نیاز به یک DNS Suffix برای جستجو می باشد. و اگر نیازی به یک DNS Suffix اضافی داشتید ، کافی است که با تنظیمات TCP/IP کار کنید.
  • کانکشن اختصاصی برای Dynamic update و هر Register دیگری مانند ، اینکه چه کارت شبکه هایی روی کلاینت به صورت داینامیک نصب شده است که توسط DNS ، IPهایـشان ثبت می شوند.
  • برای کلاینت هایی که از DHCP استفاده می کنند ، به صورت پیش فرض ساختار IP آدرس ها برای کلاینت ها توسط DNS سرور ، ثبت می شود . برای ویرایش این تنظیمات می توان به صورت دستی ، تنظیمات TCP/IP را برای ساختار DNS تغییر داد.

نکته :


به صورت پیش فرض ، DNSها ، Dynamic Update را درون Zone مربوط به ( top-level domain (TLD ندارند. ( هر Zoneای که در ابتدا و به تنهایی آمده است را ( top-level domain (TLD می گویند . مانند .com ، .edu و ....) .برای تنظیم اینکه DNS مربوط به ( top-level domain (TLD بتواند Dynamic Update را انجام دهد باید با پالیسی مربوط به Update Top Level Domain Zones یا با تنظیمات Registery کار کنید.

منبع: انجمن حرفه ای های فناوری اطلاعات ایران
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد