نصب .NET 3.5 بر روی ویندوز 8 در حالت Offline Mode

چهارشنبه 6 بهمن‌ماه سال 1395 ساعت 10:52 ق.ظ

آن دسته از کاربرانی که از ویندوز ۸ استفاده می‌کنند شاید با این مشکل روبرو شده‌اند که هنگام نصب برخی از نرم‌افزارها، سیستم‌عامل پیغام خطا ارسال می‌کند و از شما می‌خواهد که .NET 3.5 را نصب نمایید..

در ویندوز 8 به صورت پیش‌فرض .NET 3.5 (شامل  .NET 2.0 and 3.0) نصب نمی‌باشد و کاربران برای فعال کردن این ویژگی می‌توانند از کنترل پنل و به صورت آنلاین اقدام به نصب این ویژگی نمایند.

در ادامه مراحل نصب  .NET 3.5 در ویندوز 8 را به صورت آنلاین مرور می‌کنیم.  ۱ به قسمت کنترل پنل ویندوز رفته و بر روی Program کلیک می‌کنیم. در پنجره‌ای که بازمی‌گردد بر روی گزینه Turn Windows features on or off کلیک می‌کنیم.

۲ در پنجره Turn Windows features on or off و مطابق تصویر زیر ؛ گزینه‌های مربوط به فعال‌سازی .NET 3.5 را کلیک کرده و OK می‌کنیم.

 Collapse this imageExpand this imageبعد از انتخاب .NET 3.5 و تأیید آن سیستم‌عامل اقدام به دانلود این نرم‌افزار از اینترنت و نصب آن به صورت خودکار می‌نماید.حال اگر کاربران دسترسی به اینترنت نداشته باشند آیا می‌توان پک .Net 3.5 را بر روی ویندوز ۸ نصب کرد؟

در ادامه مطلب در مورد نصب Offline پک .NET 3.5 با استفاده از DVD یا فایل ISO ویندوز 8

۱ ابتدا به روی فایل ISO یا DVD ویندوز رفته و مطابق شکل زیر مسیر فایل SXS را می‌یابیم به عنوان مثال :‌ E:\sources\sxsCollapse this imageExpand this image

۲ با دستور CMD.EXE برنامه Command Prompt را باز می‌کنیم. (حتماً می باسیت مراحل زیر را با شناسه کاربری که دسترسی‌های Admin دارد انجام دهید.)

۳ در داخل برنامه Command Prompt عبارت زیر را تایپ کرده و سپس Enter نمایید.

Dism.exe /online /enable-feature /featurename:NetFX3 /All /Source:E:\sources\sxs /LimitAccess

بعد از اجرای دستور فوق نصب پک .NET 3.5 به صورت Offline انجام می‌شود و بعد از نصب می‌توانید با مراجعه به Windows features on or off از نصب آن اطمینان حاصل نمایید.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد